Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 734 194 236 lub 530 536 999 (pn.-pt.: 8.00-16.00)

Szanowni Państwo,

w celu zapewnienia wysokiej jakości naszych produktów oraz ich bezawaryjnego funkcjonowania stosujemy materiały najwyższej jakości, a proces produkcji jest kontrolowany na każdym etapie. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie stelaży podtynkowych WC oraz zaworów należy przestrzegać instrukcji montażu i serwisowania.

Zachęcamy jednak do zapoznania się z poniższymi poradami i zaleceniami, na które szczególnie warto zwrócić uwagę podczas montażu i użytkowania naszych produktów.

Podczas montażu urządzeń sanitarnych należy zadbać o ich właściwe zabezpieczenie przed uszkodzeniem oraz zanieczyszczeniem. Ich źródłem może być sam montaż stelaża podtynkowego, a także inne prace remontowe wykonywane w pomieszczeniu. Dlatego należy stosować osłonę tunelu zapobiegającą dostawaniu się zanieczyszczeń typu zaprawa klejowa, kurz, pył, gruz do wnętrza zbiornika. Zabezpieczamy też króćce.

STELAŻ

• Przy regulacji wysokości ustawienia stelaża należy uwzględnić wysokość montażową miski WC oraz ewentualnie dodatkową wylewkę posadzki wykonywaną po instalacji stelaża. Jeśli takową przewidujemy, należy zwiększyć wysokość ustawienia o jej przewidywaną grubość.

• Przed zabudową stelaża należy sprawdzić szczelność zbiornika, zaworów i podłączeń oraz stabilność zamocowania ramy do ściany i podłoża.

• Ponieważ stelaż nie jest konstrukcją nośną dla zabudowy zestawu, dlatego nie wolno mocować płyt gipsowych bezpośrednio do stelaża. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo uszkodzenia zbiornika.

Zobacz nasz wideoporadnik poświęcony montażowi stelaża podtynkowego do WC


PRZYŁĄCZE WODNE / ZAWÓR NAPEŁNIAJĄCY

• Przed podłączeniem zaworu napełniającego należy najpierw przepłukać instalację, aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia, które mogą się w niej znajdować. Problem jest szczególnie dokuczliwy w nowo zasiedlanych budynkach, gdzie ciągle trwają jakieś prace instalacyjne. Remonty sieci wodociągowej, wymiany rur, przerwy w dostawie wody także mogą być przyczyną pojawiania się w instalacji mniejszych lub większych drobin zanieczyszczeń powodujących zatkanie sitka.

• Podczas montażu wężyka ważne jest, aby dokładnie nakręcać nakrętkę przewodu elastycznego (wężyka), tak, by gwint wyraźnie „wskoczył” w swoje miejsce. W przeciwnym razie uszczelka wężyka nie będzie równolegle ustawiona do obwodu króćca zaworu i pojawi się nieszczelność.

• Nie wolno dopuszczać do skręcania przewodu elastycznego podczas dokręcania do zaworka odcinającego lub zaworu napełniającego. Trzeba go przytrzymać przy dokręcaniu drugiego końca. Skręcony, napięty wężyk będzie miał tendencję do rozkręcania się i obracania króćca zaworu. Może dosunąć pływak do ścianki przedniej lub tylnej i blokować się, a zawór może się nie zamykać lub nie otwierać.

• Uszczelnianie. Według normy należy stosować tylko uszczelnienie do czoła króćca zaworu napełniającego – niedopuszczalne jest uszczelnienie na gwincie, gdyż jest to gwint walcowy, a nie stożkowy.

• Zawór napełniający powinien być umieszczony w zaczepach tak, by możliwe było swobodne przemieszczanie się pływaka zaworu, a więc był odpowiedni odstęp od ścianek zbiornika – ok. 1 cm (wsunięcie palców dłoni).

• Zgodnie z instrukcją, zawór odcinający należy montować króćcem odpływowym (do wężyka) w kierunku góra-przód lub góra-tył – wężyk nie może przeplatać się z elementami zespołu dźwigni, ani na nim leżeć. Utrudnione w takim wypadku będzie też wyjmowanie lub wkładanie zaworu spustowego.

• Sączenie się wody na korpusie zaworu podczas napełniania jest normalnym zjawiskiem we wszystkich zaworach o zamknięciu hydrodynamicznym (niewielka ilość wody musi wydostawać się przez otwór sterujący przy otwartym zaworze).

• Z uwagi na jakość wody powodującej osadzanie się kamienia na membranie zaworu napełniającego wskazane jest stosowanie się do instrukcji w zakresie przeprowadzania serwisu wyrobu polegającego na czyszczeniu pod bieżącą wodą elementów składowych zaworu typu membrana, pokrywa membrany (idealny prześwit), prowadnik, sitko.

• W przypadku zaworu napełniającego ZN3 należy pamiętać, że zmiana poziomu napełnienia ustawiana jest poprzez regulację skokową. W przypadku próby regulacji płynnej śrubą regulacyjną, dźwignia zaworu zatyka otwór sterujący i zawór przestaje napełniać.

• Podczas montażu zaworu napełniającego w spłuczce należy uważać, by nie wepchnąć rury przelewowej zaworu spustowego, gdyż powoduje to zmianę położenia prawego ciągadła zaworu i układ dźwigni może podtrzymywać zawór spustowy w pozycji niezamkniętej lub niepozwalającej na całkowite dociśnięcie przez słup wody w zbiorniku uszczelki do pryzmy w dnie zbiornika, a to powoduje przeciek wody ze zbiornika do miski wiszącej. Oczka ciągadeł zaworu spustowego powinny być na tym samym poziomie.

• Należy zwrócić uwagę podczas montażu zaworu napełniającego, by nie nacisnąć na lewe ciągadło, gdyż może to spowodować częściowe wypięcie zaczepu pływaka dolnego – użytkownik będzie miał tylko „dużą” wodę, bo dolny pływak zawsze będzie działał.

• Pamiętajmy też, że nie wolno przestawiać ustalonej dla danego zbiornika wysokości rury przelewowej – zawór dedykowany.

Zobacz nasz wideoporadnik poświęcony podłączeniu stelaża do instalacji wod.-kan. oraz mocowaniu miski

ZAWÓR SPUSTOWY / PŁYTKA PRZYCISKU

• Zawór spustowy – z uwagi na jakość wody – powinien być okresowo serwisowany, zwłaszcza uszczelka, na której może osadzać się kamień i powodować nieprawidłowe przyleganie uszczelki do pryzmy np. przez oderwanie się drobiny osadu i wbicie się w uszczelkę w miejscu przylegania do pryzmy i tym samym przecieki.

• Popychacze. Aby zestaw WC funkcjonował prawidłowo niezbędne jest podczas montażu płytki przycisków właściwe przycięcie popychaczy. W przypadku pozostawienia popychaczy nieprzyciętych lub nieprawidłowo przyciętych mogą one blokować mechanizm dźwigni, powodując przecieki. Za długie popychacze mogą zostać wsunięte w strzemiona ciągadeł i nie da się wcisnąć klawisza. Ciągadła, podniesione podczas wyzwalania spłukiwania, opadając mogą zawiesić się na za długim popychaczu. Najpierw należy wyregulować luz (~1 mm) między popychaczem prawym a klawiszem prawym i do niego dopasować regulacje lewego popychacza. Zbyt ciasne ustawienie może powodować podwieszanie prawego ciągadła i przecieki.

Zobacz nasz wideoporadnik poświęcony montażowi płytek przycisków.

MONTAŻ MISKI

• Podczas montażu miski wiszącej do stelaża należy zwrócić uwagę na prawidłowe przycięcie, zgodnie z instrukcją, króćców przyłączeniowych – zbyt długie króćce mogą wepchnąć rurę płuczną, powodując nieszczelność spłuczki (brak przycięcia króćców może spowodować nawet uszkodzenie zbiornika) i przecieki do miski WC.

• Króćce zwilżamy środkami poślizgowymi (nigdy mydłem) – dopuszczalny jest płyn do naczyń. Króćce „wkręcamy” w rurę płuczną lub kolano odpływowe, a nie wpychamy.

• Podczas montażu miski WC najpierw „wkręcamy” przycięte króćce do rury płucznej i kolana odpływowego, a potem zakładamy na nie miskę,

• Do miski z króćcem odpływowym z kroplami szkliwa należy stosować silikon hydrauliczny przezroczysty.

SERWIS ZAWORÓW ZESTAWU KK-POL ECONOMIC.

Zobacz nasz wideoporadnik – jak wymontować zawór napełniający i spustowy, i co wyczyścić?

AKCESORIA I CZĘŚCI ZAMIENNE

Jak producent dysponujemy pełna ofertą części zamiennych, które dostępne są w ciągłej sprzedaży w naszym sklepie internetowym. Znajdą tam Państwo:
części zamienne do stelaży podtynkowych WC;
części zamienne do zaworów spustowych i napełniających;
akcesoria;
deski sedesowe.

Zapraszamy >> sklep.kkpol.com


Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami: pomoctechniczna@kkpol.com, tel.: +48 22 789 06 23 w.105, tel. kom.:+48 734 194 236 lub +48 530 536 999 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00)

Chcesz zgłosić uszkodzony produkt? Podejrzewasz wadliwe funkcjonowanie?
Przejdź na stronę zgłaszania i oznaczania reklamacji
>>