Firma KK-POL

powstała w 1994 roku. Przez lata umacniała swoją pozycję na polskim rynku jako producent wyposażenia, urządzeń i akcesoriów sanitarnych. Dziś, jako niekwestionowany lider w produkcji zaworów napełniających i spustowych, firma kładzie coraz większy nacisk na rozwój produkcji stelaży podtynkowych. Należy też do największych producentów przycisków spłukujących do WC. W 2019 roku wprowadziła do swej oferty ceramikę łazienkową – miski sedesowe.

Siedziba i zakłady produkcyjne

Dzięki dwóm zakładom w Polsce, w których produkuje stelaże podtynkowe i płytki przycisków, firma KK-POL przebojem wdarła się do ścisłej czołówki największych producentów tej branży w Europie.
• Zakład Produkcyjny nr 1 w Stanisławowie Pierwszym w gminie Nieporęt uruchomiony został w 2002 r. W 2007 r. unowocześniono go i powiększono. Modernizacji i rozbudowie poddano m.in. halę magazynową oraz część biurową.
• Zakład Produkcyjny nr 2 w Majdanie w gminie Wiązowna
uruchomiono w 2012 r. na powierzchni 10 tys. m². Ponad 4 tys. m² stanowią obiekty produkcyjne i biurowe. Uruchomienie nowej produkcji umożliwiło rozszerzenie asortymentu o deski sedesowe i spłuczki natynkowe. W maju 2016 r. wielkość zakładu wzrosła o 20 tys. m², znacząco zwiększając możliwości rozwoju. W 2020 r. przybyło kolejne 2 tys. m² nowego magazynu wysokiego składowania przeznaczonego na gotowe wyroby.

Produkcja

Proces produkcyjny jest objęty systemem zarządzania jakością zgodną z ISO 9001. Produkcja opiera się na wtryskarkach najnowszej generacji uznanych światowych firm: Engel i Arburg o sile zwarcia do 7000 kN. Znaczną część tego procesu, w jego najbardziej istotnych fazach technologicznych, wykonują zintegrowane z wtryskarkami roboty przemysłowe – manipulatory. Do produkcji używane są wyłącznie pierwotne surowce renomowanych firm światowego formatu. Przetwarzane są tworzywa PP, PE, PS, ABS, POM, elastomery termoplastyczne.

Laboratoria

Firma KK-POL posiada własne laboratorium badawcze. Umożliwia ono przeprowadzenie badań produkowanych wyrobów w pełnym zakresie zgodności z przedmiotowymi normami polskimi oraz europejskimi, jak również wewnętrznymi procedurami badawczymi. Laboratorium wyposażone jest w stanowiska:
• do badań hydraulicznych umożliwiające przeprowadzenie badań w zakresie szczelności pod ciśnieniem statycznym i dynamicznym, prędkości przepływu i czasu napełniania, wodnego uderzenia, odporności na ciśnienie, weryfikację poziomu resztkowego, oraz natężenia przepływu przy wypływie, itp.,
• do badań wytrzymałościowych umożliwiające badania na rozciąganie, zginanie, moment dokręcania i próbę statycznego obciążenia, itp.,
• do badań cyklicznych zaworów napełniających i spustowych, płytek przycisków i mechanizmu wyzwalania, pomiaru siły wyzwalania mechanizmów spustowych, itp.,
• kontrolno-pomiarowe umożliwiające przeprowadzanie pomiarów potwierdzających spełnienie określonych specyfikacji.


Kontakt >>